Home

Turniej Tańca Towarzyskiego w Zespole Szkół w Korczynie

"Taniec daje nam to, że w swoim środowisku zyskujemy taką magiczną otoczkę, że potrafimy rzeczy , których większość ludzi nie umie, przez co odzyskujemy poczucie własnej wartości. Taniec uczy nas też otwartości na innych ludzi, potrafimy z nimi rozmawiać także gestem" - A. Egurrola,

,,Gracja’’ jest znanym Klubem Tańca Towarzyskiego, którego początki sięgają 1986 roku. Trenerem formacji jest Andrzej Orszulak, sędzia tańca towarzyskiego I kategorii, drugim trenerem- Halina Orszulak, która prowadzi zajęcia z najmłodszymi tancerzami. ,,Gracja’’ to w ostatnim czasie zdobywcy ,,Pucharu Dunaju” - Wiedeń 2013, Mistrzowie Polski 2014, XVI formacja Mistrzostw Świata - Bremen 2014.

Więcej…

 

Izabela Marcisz mistrzynią Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Biegach Narciarskich

Dobiega końca sezon biegów narciarskich w Polsce. Jednym z ostatnich akcentów była rywalizacja zawodników w ramach Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Biegach Narciarskich. Areną zmagań w dniach 6 i 7 marca br. były malowniczo położone trasy w Białce Tatrzańskiej. Na obiektach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica mocno zaakcentowała swoją obecność uczennica II klasy gimnazjum w Korczynie Izabela Marcisz niemająca sobie równych na dystansie 3 km stylem klasycznym i zdobyła złoty medal. W drugim dniu rywalizacji do złota dołożyła jeszcze srebro w biegu techniką dowolną i została najlepszą zawodniczką mistrzostw. Izabeli gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Duże brawa.

 

Ferie w Zespole Szkół w Korczynie

Już po raz kolejny w naszej gminie - dzięki staraniom Urzędu Gminy, Zespołu Szkół w Korczynie, nauczycieli: Alicji Pudło, Ewy Sikory i Tomasza Paradysza – od 9.-13. lutego br. zostało zorganizowane zimowisko. Wzięło w nim udział 43. dzieci. Dla uczestników przygotowano zajęcia sportowe, plastyczne, zabawy na śniegu oraz konkursy. Zobaczyli także , jak należy udzielać pierwszej pomocy, którą poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Wojskowego i Szpitalnego Zakonu Świętego Łazarza z Jerozolimy - Oddział w Krośnie.

Więcej…

 

Dołącz do akcji! Wyślij swojego pączka do Afryki!

Fundacja Kapucyni i Misje prowadzi akcję charytatywną "Wyślij pączka do Afryki 2015",która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w RŚA i Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na dokarmianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Wszystko zaczęło się od nazwiska kapucyna, ojca Benedykta Pączki, który rozpoczął tę akcje w tamtym roku. Można włączyć się w akcję przez Internet. Wystarczy wejść na stronę: www.tamtamitu.kapucyni.pl i tam "wysłać" wirtualnego pączka. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.

Więcej…

 

Strona 2 z 53

Polecamy