Home

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 1 września 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Korczynie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Zainaugurowano go uroczystą mszą świętą w Sanktuarium św. Bpa J. S. Pelczara. Następnie przed budynkiem szkołydyrektor ZS, pan Artur Stodolak, powitał licznie zgromadzonych uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Podziękował także za przybycie zaproszonym gościom: księdzu proboszczowi Edwardowi Sznajowi, zastępcy wójta gminy Korczyna- panu Januszowi Pojnarowi oraz panu Adolfowi Kasprzykowi- kierownikowi GZEAS-u i radnemu powiatu krośnieńskiego.

Więcej…

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Po 187. dniach ciężkiej nauki oraz pracy, 27. czerwca zakończył się rok szkolny i nadeszły wakacje. Społeczność Zespołu Szkół w Korczynie dzień ten tradycyjnie rozpoczęła mszą świętą odprawianą w sanktuarium Świętego bpa Józefa Sebastiana Pelczara. Następnie goście, dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie zebrali się w dużej sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie – Pan Artur Stodolak. Dokonał on podsumowania kończącego się roku szkolnego, pełnego zaangażowania ze strony uczniów, ich aktywnego zaangażowania w zadania rozwijające pasje i zainteresowania edukacyjne. Wspomniał o sukcesach wychowanków naszej szkoły osiąganych zarówno w konkursach dydaktycznych, jak i sportowych. Pan Dyrektor podziękował również nauczycielom za ich zaangażowanie oraz całoroczny trud.

Więcej…

 

ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM…

W dniach 7 – 14 czerwca 2014 r. dwudziestopięcioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Korczynie przebywała w Gdańsku w ramach tzw. Zielonej Szkoły, zorganizowanej przez nauczycielki: Alicję Koronę, Grażynę Wącław oraz Jolantę Michalik-Kozioł.

Siedmioro dzieci mogło skorzystać z wyjazdu dzięki życzliwości Wójta Gminy Korczyna oraz korczyńskiego GOPS-u, którzy wsparli finansowo wspomnianą inicjatywę. Uczestnicy wprawy zwiedzili Gdańsk z jego przepiękną zabytkową starówką, Stocznię Gdańską, płynęli statkiem na Westerplatte, zwiedzając następnie półwysep i poznając jego burzliwą historię.

Więcej…

 

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO " KANGUR"

20 marca grupa 42 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym " Kangur". Konkurs ten jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tym roku w Polsce wzięło w nim udział 319 134 uczestników.

 

Więcej…

 

Strona 9 z 53

Polecamy