Home

Szczęść Wam Boże, domownicy! My jesteśmy kolędnicy!

W pierwszych dniach nowego roku 2015, aby tradycji stało się zadość, dzieci z Zespołu Szkół w Korczynie podjęły inicjatywę grupy kolędniczej. Na ulicach naszej miejscowości można je było spotkać w barwnym, wesołym, kolędniczym korowodzie pod opieką s. Anny Maciny, nauczycielki Maksymiliany Polakowskiej, a także Martyny Polakowskiej akompaniującej kolędnikom na gitarze.

Więcej…

 

Jasełka w Zespole Szkół w Korczynie

"Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać
."   ks. Jan Twardowski

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście, że owa tradycja nie zanika. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół w Korczynie. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka oraz klasowe wigilie, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

Więcej…

 

Mikołajki w klasach I-III

"Mikołajowy worek" M. Terlikowska

Mikołajki mogą być jak z bajki ...
Dla każdego!
Dla Tomka, dla Majki,
Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza ...
Więc uwaga!
Dziś Mikołaj zaprasza!
Już jest!
Z workiem!
A w worku – prezenty.
Ciężko ...
Pewnie się zmęczył nasz święty ...
Kto pomoże?
Spójrzcie, ktoś podbiega!
Nasz Miś!
Mały, kochany kolega.
Podparł worek łapkami, że hej!
-Mikołaju, czy teraz ci lżej?

A oto wrażenia dzieci z klasy IIIa po wizycie Świętego Mikołaja:

ASIA: Dzisiaj 5 grudnia przyszedł do naszej klasy Święty Mikołaj! Na te odwiedziny szykowaliśmy się już dzień wcześniej. Na tablicy pani napisała pięknymi, dużymi literami „Witaj Święty Mikołaju!”, a uczniowie ozdobili wszystkie litery śnieżkami, bałwankami, prezentami oraz elfami. Na środku postawiliśmy krzesło, uporządkowaliśmy ławki i czekaliśmy na naszego gościa. Zniecierpliwieni wyglądaliśmy na korytarz, czy nadchodzi.

Więcej…

 

Finał Regionalnej Ligi Mini Piłki Siatkowej

W dniu 16.12.2014r na obiekcie GOSiR w Jedliczu odbył się finałowy turniej Regionalnej Ligi Mini Piłki Siatkowej. W rozgrywkach startowały dziewczęta reprezentujące szkoły podstawowe z terenu powiatu krośnieńskiego. We wszystkich siedmiu edycjach ligi mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, co wymagało od zawodniczek dużo siły wytrzymałości i woli walki w każdym spotkaniu.

Więcej…

 

Strona 4 z 53

Polecamy