Home

W schronisku "U Majki"

10 maja 2016 r. w godzinach popołudniowych uczniowie ZS w Korczynie odwiedzili schronisko dla zwierząt "U Majki", znajdujące się w Wysokiej Strzyżowskiej. Wizyta była ukoronowaniem kilkumiesięcznej zbiórki karmy dla zwierząt. Organizacją zbiórki i wyjazdu zajęły się opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Ewa Sikora i Pani Jola Michalik-Kozioł.

Podczas wizyty opiekunowie zwierząt oprowadzali nas po schronisku. Dowiedzieliśmy się, jak należy opiekować się zwierzętami, jak działa procedura adopcyjna i co dzieje się z psiakami niechcianymi. Pod koniec spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…

 

VI Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Religijnej

28 kwietnia 2016 r. odbyły się przesłuchania VI Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, Zespół Szkół w Korczynie oraz parafię Korczyna. Do tegorocznego konkursu przystąpiło 50 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej…

 

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

(...)Dzisiaj zniknęły wrogie nam trony,
Powiewa sztandar biało-czerwony.
Powiewa sztandar ten pełen chwały
W polu czerwonym nasz Orzeł Biały (...)

Dnia 5 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Korczynie odbyła się  akademia upamiętniająca 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość  przygotowali uczniowie klas IV - VI SP pod kierunkiem nauczycielek: Sabiny Mełech, Anny Grzesik i Magdaleny Prajsnar. O oprawę muzyczną zadbał  Andrzej Flis wraz z uczniami gimnazjum, natomiast za dekorację odpowiedzialny był  Wojciech Świder.

Więcej…

 

Pokazy z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 4 maja br. 50-osobowa grupa gimnazjalistów z Korczyny udała się do Rzeszowa celem uczestniczenia w pokazach doświadczeń z fizyki zorganizowanych przez Katedrę Fizyki Politechniki Rzeszowskiej. Tegoroczne pokazy to już  osiemnaste i  dotyczyły termodynamiki, przemian energii, promieniowania słonecznego  i prądu elektrycznego. Doświadczenia demonstrowali pracownicy naukowi Politechniki Rzeszowskiej. Rozpoczął je dr Tadeusz Jasiński, pokazując  różne sposoby zamiany jednej energii w drugą np. energii pola magnetycznego w energię mechaniczną.

Więcej…

 

Strona 7 z 80

Polecamy