Home

Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT O WSPÓŁPRACY KORCZYŃSKIEGO GIMNAZJUM ZE SPECJALNYM OŚRODKIEM OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYM W KROŚNIE

19 listopada 2014 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Krośnie odwiedzili ponownie Zespół Szkół w Korczynie. Jak zwykle zostali bardzo ciepło powitani przez dyrektora ZS, Artura Stodolaka, nauczycielki: Jolantę Michalik-Kozioł, Agatę Gazdę, Magdalenę Koronę oraz młodzież gimnazjalną.

Spotkanie nawiązywało do tematyki prozdrowotnej. Uczniowie gimnazjum przedstawili program artystyczny zatytułowany „Bajkowe przesłanie”. Zmodyfikowane kabaretowo losy znanych postaci bajkowych: Kopciuszka oraz królewny Śnieżki posłużyły do zaprezentowania ważnych kwestii higieny. Pełna entuzjazmu reakcja wychowanków SOSW oraz ich pełne radości twarze pozwoliły sądzić, iż humorystyczna oprawa ważnego przesłania prozdrowotnego wypływającego z przedstawienia trafiła do serc i umysłów uczestników spotkania.

Więcej…

 

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów w Zespole Szkół w Korczynie

Dzień 6 listopada 2014 roku był wyjątkowy w życiu Zespołu Szkół w Korczynie. Odbyło się wówczas pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia dyrektora szkoły Artura Stodolaka, który powitał wszystkich kandydatów na pełnoprawnych uczniów, ich rodziców, a także zaproszonych gości. Wyraził przekonanie. że dzieci – już uczniowie nie maluchy – będą wzorowo realizować swoje nowe obowiązki i czerpać radość z faktu uczęszczania do szkoły. W prezentacji artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów -pod opieką wychowawczyń - uczniowie udowodnili, że potrafią się uczyć, pięknie śpiewać, przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Więcej…

 

Dzień Niepodległości w Zespole Szkół w Korczynie

W dniu 7 listopada w Zespole Szkół w Korczynie odbyły się uroczystości z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Okolicznościowy apel przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Fredry z klas 4-6 pod opieką nauczycieli: p. Anny Grzesik, p. Anny Trzemżalskiej oraz p. Janusza Paradysza. Oprawą plastyczną zajął się p. Wojciech Świder, a muzyczną – p. Andrzej Flis. W akademii wzięli udział p. dyrektor Artur Stodolak, p. wicedyrektor Dorota Półchłopek, uczniowie oraz nauczyciele szkoły.

Więcej…

 

Konkurs różańcowy

Październik to miesiąc, w którym uczniowie klas II i III zgodnie już z wieloletnią tradycją biorą udział wraz ze swoimi rodzicami w konkursie na wykonanie paciorków różańca z różnorodnych materiałów. Różańce wykonane przez uczniów z roku na rok są coraz to piękniejsze, coraz to bardziej pomysłowe.

Więcej…

 

Strona 6 z 53

Polecamy