Home

? Był taki wrzesień? ?

W tym roku świętujemy 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która była , jest i zapewne długo ( miejmy nadzieję, że zawsze ) będzie najkrwawszą wojną , jaką widział i z jaką borykał się świat. W sposób szczególny nasza placówka oświatowa dba o uczestniczenie w uroczystościach patriotycznych organizując apele, poznając i szanując miejsca pamięci.

Więcej…

 

Z Gimnazjum w Korczynie do Instytutu Plazmy im. Max?a Planck?a w Greifswaldzie

W dniach 21 do 24 września 2011 r. grupa 47 osobowa w tym 20 uczniów laureatów konkursu o fuzji jądrowej uczestniczyła w szkoleniu w Greifswaldzie w Niemczech, gdzie znajduje się 550 letni Uniwersytet oraz dwa Instytuty Fizyki Plazmy z największym na świecie stellaratorem. Wśród uczestników z całej Polski byli: Ewa Gierlach jako laureatka konkursu o fuzji jądrowej z ubiegłego roku szkolnego oraz nauczyciel Edward Wołczański, który przygotował Ewę do konkursu.

Więcej…

 

Klasy młodsze w kinie

Rok szkolny dopiero się rozpoczął, a uczniowie klas młodszych już mieli okazję wesoło spędzić czas. 21 września pojechali do kina na film pt. ?Smerfy?, który był zrealizowany w technologii 3D.

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Korczynie

Dnia 13.10. 2011r. odbędzie się w Zespole Szkół uroczystość, związana z DEN oraz 25. rocznicą funkcjonowania kompleksu szkolnego, którego otwarcie miało miejsce 1.09.1986r.

Więcej…

 

Strona 75 z 80

Polecamy