Home

W listopadzie ...

Tradycyjnie, początkiem listopada, uczniowie naszej szkoły  odwiedzili korczyńskie cmentarze.  Pod opieką wychowawców i katechetów swoje kroki skierowali tam, gdzie znajdują się mogiły żołnierzy poległych w walce o wolność naszej ojczyzny, groby nauczycieli,  księży i sióstr zakonnych.

Więcej…

 

XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej Autorstwa Bronisławy Betlej

W październiku odbyła się XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej Autorstwa Bronisławy Betlej, zorganizowana przez Gminy Ośrodek Kultury w Jedliczu. Bronisława Betlej to współczesna poetka rodzima, mieszka bowiem w Jedliczu. Oprócz poezji pisze także bajki dla dzieci.

Więcej…

 

Halloween w naszej szkole

Stara, celtycka tradycja czyli Halloween przypada na 31 października. Pełne jesiennych barw, zabawnych przebierańców i przyjęć dla dzieci, święto to obchodzone jest głównie w krajach anglojęzycznych.

Więcej…

 

Tydzień Misyjny w Szkole

Światowy Dzień Misyjny został wprowadzony przez papieża Piusa XI w 1926 r. Niedziela Misyjna, którą przeżywaliśmy 23 października, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Katolicy we wszystkich krajach modlą się w tym dniu za misje i wspierają je materialnie. Jest to wyraz naszej troski o wszystkie misje na całym świecie.

Więcej…

 

Strona 73 z 80

Polecamy