HomeWspółpraca ze SOSW

Współpraca z SOSW

Spotkanie w dniu 6 maja 2014 roku.

6 maja 2014 r. zaprezentowaliśmy wychowankom SOSW program prozdrowotny „Żyj zdrowo”; młodzież wzięła udział w grach i zabawach integracyjnych z nagrodami, bawiła się wspólnie podczas gier sportowych na świeżym powietrzu oraz na dyskotece.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 22 października 2013 roku.

22 października 2013r. wychowankowie SOSW wraz z młodzieżą ZS w Korczynie obejrzeli program antynikotynowy „Palenie albo zdrowie”, wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych z nagrodami, śpiewali karaoke, tańczyli oraz zacieśniali kontakty między placówkami.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 19 czerwca 2013 roku.

19 czerwca 2013r. młodzież ZS w Korczynie odwiedziła kolegów z Krosna, przywożąc im przesłanie proekologiczne w spektaklu „Kosmiczna ekologia”, wiele nagród i dobry humor. Wychowankowie SOSW odwdzięczyli się pyszną kiełbaską z grilla, możliwością rozgrywek sportowych i wspaniałą, ciepłą atmosferą.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 7 listopada 2012 roku.

7 listopada 2012r. wychowankowie SOSW przyjechali do ZS w Korczynie, aby obejrzeć program artystyczny „STOP przemocy, narkotykom, alkoholizmowi!”, wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych z nagrodami, pośpiewać w duetach mieszanych, zatańczyć do znanych przebojów dyskotekowych.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 31 maja 2012 roku.

31 maja 2012 roku gimnazjaliści odwiedzili wychowanków SOSW w Krośnie. Młodzież ZS w Korczynie przedstawiła spektakl ?Bajkowe tornado?, następnie uczestnicy bawili się podczas gier integracyjnych. Gospodarze zaprosili gości na ognisko z kiełbaskami, rozegrano zawody w przeciąganiu liny oraz mecz piłki nożnej.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 17 listopada 2011 roku.

17 listopada 2011 roku uczniowie ZS w Korczynie powitali ponownie wychowanków SOSW. Uczestnicy spotkania obejrzeli program artystyczny dotyczący profilaktyki antyalkoholowej pt. "Powiedz NIE!". Kolejne punkty programu to: gry, zabawy oraz dyskoteka integracyjna.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 23 maja 2011 roku.

23 maja 2011 r. uczniowie ZS w Korczynie ponownie zawitali do SOSW w Krośnie. Gimnazjaliści przygotowali skecze znanych kabaretów("Chińska restauracja", "Otwarcie supermarketu", "Król i wieśniak" ) piosenkę kabaretową ("Kocham pierogi")oraz gry i zabawy z nagrodami. Po słodkim poczęstunku, o który zadbali gospodarze, młodzież usmażyła kiełbaski na ognisku oraz rozegrała mecz piłki nożnej.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 29 listopada 2010 roku.

29 listopada 2010 roku po raz kolejny wychowankowie SOSW odwiedzili ZS w Korczynie. Oficjalnego powitania dokonał Dyrektor ZS, Artur Stodolak. Spotkanie nawiązywało do tematyki Andrzejek, w związku z tym opierało się na wróżbach i zabawach integracyjnych oraz nawiązaniu do dawnych tradycji andrzejkowych.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 14 maja 2009 roku.

14 maja 2009 roku miała miejsce kolejna wizyta uczniów z Korczyny w SOSW. Spotkanie nawiązywało do tematyki antyalkoholowej. Uczniowie gimnazjum przedstawili program artystyczny zatytułowany "Alkohol kradnie wolność". Scenariusz przedstawienia został oparty na fraszkach J. Kochanowskiego, fragmentach "Małego Księcia" oraz sugestywnej rozprawie sądowej, podczas której na ławie oskarżonych zasiadał ALKOHOL.

Więcej…

 

Spotkanie w dniu 22 stycznia 2009 roku.

22 stycznia 2009 roku wychowankowie SOSW po raz trzeci odwiedzili korczyńską szkołę. Dyrektor ZS, Artur Stodolak serdecznie powitał przybyłych. Następnie uczniowie ZS zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, po którym nastąpił cykl zabaw (m. in. taniec na gazecie, krzesełka, kalambury, karaoke). Kolejnym punktem programu był skromny poczęstunek. Ostatni element spotkania stanowiła dyskoteka integracyjna.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 19 kwietnia 2007 roku.

19 kwietnia 2007 r. wychowankowie SOSW wraz z wychowawcami pierwszy raz odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie klas II i III naszego gimnazjum przygotowali krótka prelekcję na temat tradycji wielkanocnych (m. in. zdobienie palmy, malowanie pisanek, potrawy wielkanocne, Lany Poniedziałek). Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła się scenka kabaretowa "Awantura o jajko". Następnie młodzież gimnazjalna poprowadziła przygotowane zabawy, m. in. ?Taniec na gazecie?, ?Jak oni śpiewają??, rysowanie z zamkniętymi oczami, bieg z piłeczką leżącą na łyżeczce. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody. Później przyszedł czas na skromny poczęstunek zasponsorowany przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Korczynie. Punktem kulminacyjnym i zarazem finalnym wizyty była dyskoteka.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 22 marca 2007 roku.

22 marca 2007 r. w stołówce SOSW pokazaliśmy zgromadzonym przedstawienie "Wiosenne oczepiny Jagny", kabaretową scenkę inspirowaną fragmentem powieści "Chłopi" Reymonta. Następnie korczyńska młodzież zainicjowała cykl zabaw związanych z powitaniem wiosny, konkursy z nagrodami uatrakcyjniły spotkanie młodzieży. Finalnym punktem spotkania był turniej tenisa stołowego. Nasze spotkanie zostało opisane w TYGODNIKU REGIONALNYM ?PODKARPACIE? (nr 13, z 28 marca 2007 r.)

Zobacz galerię

 

Polecamy