HomeWspółpraca ze SOSW

Współpraca z SOSW

* Internet to nie wszystko...

Współpraca korczyńskiego gimnazjum ze  Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

Październik to tradycyjnie miesiąc, w którym wychowankowie SOSW w Krośnie odwiedzają swoich przyjaciół z Zespołu Szkół w Korczynie. Dnia 19. października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie, zorganizowane przez Jolantę Michalik-Kozioł - polonistkę ZS w Korczynie i Kazimierę Wajdę - wychowawczynię z SOSW. Wychowankowie ze szkoły w Krośnie zostali serdecznie przywitani przez młodzież, opiekunki - nauczycielki ZS i pana dyrektora Artura Stodolaka, który podkreślił ważność tradycji spotkań. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Internet to nie wszystko" w wykonaniu uczniów ZS. Program artystyczny poruszał aktualny problem uzależnienia od Internetu i zaniku więzi emocjonalnych z osobami najbliższymi - rodziną i przyjaciółmi.

Więcej…

 

* XXI wiek bez uzależnień

O współpracy SOSW w Krośnie z korczyńskim gimnazjum.

Wiosenne spotkania integracyjne z uczniami z Gimnazjum w Korczynie na stałe wpisane są w Roczny Kalendarz Imprez w Internacie SOSW oraz ZS w Korczynie. To już tradycja, że kiedy wiosną przyroda budzi się do życia, na terenie SOSW w Krośnie – Turaszówce odbywają się spotkania obu zaprzyjaźnionych szkół. W tym roku mija 15 lat naszych spotkań. W majowe popołudnie zawitała do nas grupa młodzieży wraz z opiekunami: koordynatorem spotkań p. Jolantą Michalik-Kozioł oraz p. Agatą Gazdą i p. Magdaleną Koroną.

Więcej…

 

* Spotkanie w dniu 17 maja 2016 roku

17 maja 2016 r. korczyńscy gimnazjaliści przedstawili w krośnieńskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym spektakl zatytułowany "XXI wiek bez uzależnień". Tematyka przedstawienia obejmowała kwestie profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem problemu papierosów, alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Kolejne punkty programu to: gry i zabawy, słodki poczęstunek, zabawy na świeżym powietrzu, grillowanie kiełbasek oraz dyskoteka.

Więcej…

 

* Spotkanie w dniu 27 października 2015 roku

27 października 2015 r. korczyńska młodzież zaprosiła wychowanków SOSW  do obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Tramwaj zwany nienawiścią".  Historia kilkorga ludzi podróżujących tramwajem przypomniała oglądającym o konieczności akceptacji człowieka bez względu na jego wygląd czy status społeczny oraz szanowania cudzych zdań i poglądów.  Następnie młodzież gimnazjalna poprowadziła przygotowane zabawy, wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody. Później przyszedł czas na skromny poczęstunek, karaoke oraz dyskotekę.

Więcej…

 

* Spotkanie w dniu 16 czerwca 2015 roku

16 czerwca 2015 roku gimnazjaliści z Korczyny powitali serdecznie gości z SOSW w Krośnie, prezentując przedstawienie "Twoje życie – Twój wybór", dotyczące zagadnień profilaktyki uzależnień. Młodzież przygotowała gry , zabawy, prezenty oraz słodki poczęstunek. Uczniowie rozegrali również mecz piłki siatkowej, korzystali z przyszkolnego placu zabaw oraz tańczyli podczas dyskoteki.

Więcej…

 

* Twoje życie - Twój wybór

(o współpracy Zespołu Szkół w Korczynie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Krośnie)

16 czerwca 2015 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Krośnie odwiedzili ponownie Zespół Szkół w Korczynie. Jak zwykle zostali bardzo ciepło powitani przez dyrektora ZS, Artura Stodolaka, nauczycielki: Jolantę Michalik-Kozioł, Agatę Gazdę oraz młodzież gimnazjalną.

Więcej…

 

Spotkanie w dniu 19 listopada 2014 roku

19 listopada 2014 r. młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie odwiedziła Korczynę. Uczniowie gimnazjum przygotowali na tę okoliczność program artystyczny zatytułowany „Bajkowe przesłanie". Zmodyfikowane kabaretowo losy znanych postaci bajkowych: Kopciuszka oraz królewny Śnieżki posłużyły do zaprezentowania ważnych kwestii higieny. Kolejne punkty programu to: gry, zabawy oraz dyskoteka integracyjna.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 6 maja 2014 roku.

6 maja 2014 r. zaprezentowaliśmy wychowankom SOSW program prozdrowotny „Żyj zdrowo”; młodzież wzięła udział w grach i zabawach integracyjnych z nagrodami, bawiła się wspólnie podczas gier sportowych na świeżym powietrzu oraz na dyskotece.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 22 października 2013 roku.

22 października 2013r. wychowankowie SOSW wraz z młodzieżą ZS w Korczynie obejrzeli program antynikotynowy „Palenie albo zdrowie”, wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych z nagrodami, śpiewali karaoke, tańczyli oraz zacieśniali kontakty między placówkami.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 19 czerwca 2013 roku.

19 czerwca 2013r. młodzież ZS w Korczynie odwiedziła kolegów z Krosna, przywożąc im przesłanie proekologiczne w spektaklu „Kosmiczna ekologia”, wiele nagród i dobry humor. Wychowankowie SOSW odwdzięczyli się pyszną kiełbaską z grilla, możliwością rozgrywek sportowych i wspaniałą, ciepłą atmosferą.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 7 listopada 2012 roku.

7 listopada 2012r. wychowankowie SOSW przyjechali do ZS w Korczynie, aby obejrzeć program artystyczny „STOP przemocy, narkotykom, alkoholizmowi!”, wziąć udział w grach i zabawach integracyjnych z nagrodami, pośpiewać w duetach mieszanych, zatańczyć do znanych przebojów dyskotekowych.

Zobacz galerię

 

Spotkanie w dniu 31 maja 2012 roku.

31 maja 2012 roku gimnazjaliści odwiedzili wychowanków SOSW w Krośnie. Młodzież ZS w Korczynie przedstawiła spektakl ?Bajkowe tornado?, następnie uczestnicy bawili się podczas gier integracyjnych. Gospodarze zaprosili gości na ognisko z kiełbaskami, rozegrano zawody w przeciąganiu liny oraz mecz piłki nożnej.

Zobacz galerię

 

Strona 1 z 2

Polecamy