HomeProjekt eTwinning

eTwinning

eTwinning - konferencja w Atenach

W dniach od 27 -29 października br. miałam okazje uczestniczyć w Europejskiej konferencji warsztatowej eTwinning, która odbyła się w Atenach. Zaproszenie na to spotkanie było pokłosiem kilku projektów zrealizowanych w gimnazjum w Korczynie, w tym trzech nagrodzonych polską i europejską Odznaką Jakości. Tegoroczna konferencja programu eTwinning połączona była z ceremonią rozdania nagród w Europejskim Konkursie eTwinning 2016. Tym razem w konferencji uczestniczyło prawie 600 zaproszonych gości. Byli to głownie nauczyciele i dyrektorzy szkół, ale również przedstawiciele narodowych agencji programu eTwinning i ministerstw edukacji z całej Europy.

Jednym z punktów programu pierwszego dnia konferencji był wykład Emmy Mulqueeny - Introducing you to the way 97ers learn, share, influence and care. Była to ciekawa, zilustrowana licznymi przykładami prezentacja sposobu w jaki młodzież korzysta z mediów społecznościowych, Internetu, technologii, a także sposobów w jaki można to wykorzystać w komunikacji z nimi i nauce.

Więcej…

 

LSVC-Learning by Sharing in Virtual Cafes - eTwinning 2015/2016

Dzielenie się wiedza w wirtualnych kafejkach.

W roku szkolnym 2015/2016 klasa II a gimnazjum im. Św. Bpa. J.S. Pelczara realizuje wspólnie ze szkołami z Turcji, Hiszpanii, Norwegii i Grecji projekt eTwinning, który ma na celu podniesienie poziomu ogólnej wiedzy uczniów oraz rozwój ich umiejętności praktycznych z zakresu różnych przedmiotów szkolnych. Wszyscy uczestnicy projektu podzieleni zostali na międzynarodowe grupy, w których realizują większość zadań, co pozytywnie wpływa na ich kompetencje językowe, komunikacyjne i umiejętność pracy w grupie. W projekcie wykorzystywane są różnorodne narzędzia technologii informatyczno-komunikacyjnej.

Więcej…

 

Pupilpreneurs

W roku szkolnym 2014/2015 gimnazjum im. Św. Bpa. J.S. Pelczara realizuje wspólnie ze szkołami z Turcji, Hiszpanii, Norwegii i z Grecji projekt eTwinning, który ma na celu zaprezentowanie nowego podejścia do nauki języka obcego i stworzenie przez uczniów nowych narzędzi do nauki. Mają okazję pisać własne historyjki, piosenki, skecze, dialogi i nagrywać własne filmiki. W projekcie uczestniczy grupa 26 osób z klas pierwszych i drugich gimnazjum.

Więcej…

 

My favourite place: discover European countries through teenagers'eyes...

W roku szkolnym 2013/2014 gimnazjum im. Św. Bpa. J.S. Pelczara w Zespole Szkół w Korczynie realizowało wspólnie ze szkołami z Francji i z Włoch projekt eTwinning, który miał na celu poszerzenie wiedzy nastolatków na temat współpracujących krajów, poprzez wymianę tradycyjnych listów oraz wspólne tworzenie strony internetowej typu Wiki. W projekcie uczestniczyła grupa kilkunastu osób z klas pierwszych gimnazjum. Latem ubiegłego roku nawiązałam współpracę z nauczycielkami języka angielskiego z Saint-Quay-Portrieux, miejscowości na północy Francji i z Varazze, miejscowości na północy Włoch.

Więcej…

 

So different, so similar

"So differend, so similar" ("Tacy różni, a tacy podobni")

W  roku szkolnym 2006/2007 Gimnazjum w Korczynie zarejestrowane zostało na portalu eTwinning (http://www.etwinning.net), który stanowi ramę współpracy dla szkół wykorzystujących Internet do projektów ze szkołami partnerskimi z innych krajów europejskich.
Wkrótce też nawiązaliśmy współpracę ze szkołą z Hiszpanii - IES Valle de Piélagos, a następnie przyłączyła się do rozpoczętego już projektu szkoła z Grecji - 5th Gumnasio of Evosmos.
Projekt nasz nosił tytuł "So different, so similar" ("Tacy różni, a tacy podobni") i miał za zadanie poszerzać horyzonty nastolatków dzięki możliwości komunikowania się z rówieśnikami. Językiem projektu był język angielski.

Więcej…

 

Polecamy