HomeKonkursy i zawody

konkursy i zawody

Konkurs o Parkach Narodowych w Zespole Szkół w Korczynie

30. marca 2015 roku w Zespole Szkół w Korczynie po raz drugi odbył się konkurs pod hasłem „Znam Polskie Parki Narodowe”. Skierowany był do uczniów klas piątych SP i cieszył się dużym zainteresowaniem. Tematyka konkursu była bardzo obszerna, a, mimo to, uczniowie wykazali się rozległą wiedzą o pięknych zakątkach Polski.

Więcej…

 

Konkurs różańcowy

Październik to miesiąc, w którym uczniowie klas II i III zgodnie już z wieloletnią tradycją biorą udział wraz ze swoimi rodzicami w konkursie na wykonanie paciorków różańca z różnorodnych materiałów. Różańce wykonane przez uczniów z roku na rok są coraz to piękniejsze, coraz to bardziej pomysłowe.

Więcej…

 

SUKCES RECYTATORSKI ANGELIKI

W dniach 21-23 października br. odbyła się XX już edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej Autorstwa Bronisławy Betlej. Uczniowie ZS w Korczynie jak zwykle chętnie uczestniczyli w zmaganiach poetyckich. Wyzwanie podjęły:

  • Katarzyna Gierlach z klasy I a,
  • Natalia Kowalczyk z klasy I b,
  • Antonina Zając z klasy II b,
  • Anna Paradysz z klasy II b,
  • Weronika Pelczar z klasy II b,
  • Natalia Kopczak z klasy III c,
  • Angelika Paradysz z klasy III c.

Poziom prezentacji poetyckich był bardzo wysoki. Nasza trzecioklasistka Angelika Paradysz zdobyła uznanie wymagającego jury, zdobywając wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom umiejętności recytatorskich, odwagi i wrażliwości.


 

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym

W dniu 26 lipca 2014, nad zalewem w Kryspinowie k/Krakowa odbył się XXV Jubileuszowy Krakowski Maraton Pływacki. Była to impreza towarzysząca II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Rywalizacja przebiegała na 4 dystansach, które organizator – Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, wyznaczył na trasie II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym.

 

Więcej…

 

Strona 2 z 8

Polecamy