HomeKonkursy i zawody

konkursy i zawody

Z Gimnazjum w Korczynie do Instytutu Plazmy im. Max?a Planck?a w Greifswaldzie

W dniach 21 do 24 września 2011 r. grupa 47 osobowa w tym 20 uczniów laureatów konkursu o fuzji jądrowej uczestniczyła w szkoleniu w Greifswaldzie w Niemczech, gdzie znajduje się 550 letni Uniwersytet oraz dwa Instytuty Fizyki Plazmy z największym na świecie stellaratorem. Wśród uczestników z całej Polski byli: Ewa Gierlach jako laureatka konkursu o fuzji jądrowej z ubiegłego roku szkolnego oraz nauczyciel Edward Wołczański, który przygotował Ewę do konkursu.

Więcej…

 

* Plener w Smolniku z udziałem uczniów ZS w Korczynie

9 września 2011 roku w Smolniku nad Sanem miały miejsce warsztaty artystyczne w plenerze zorganizowane przez Kamilę Bogacką-Brożyna, prezesa Stowarzyszenia ? Czyń dobro, mimo wszystko?.

Więcej…

 

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza

Krośnieńska Bibliotek Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w konkursie organizowanym z okazji obchodzonego w Polsce Roku Czesława Miłosza. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum i szkoły średniej. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Czesława Miłosza, inspirowanie do sięgania po utwory spoza kanonu obowiązującego w szkole raz twórczej interpretacji poezji i prozy Czesława Miłosza.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać do 26 września 2011 roku. Szczegóły realizacji konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.kbp.krosno.pl.

 

Strona 8 z 8

Polecamy