HomeKonkursy i zawody

konkursy i zawody

Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii

W ramach projektu Youngster Gimnazjum w Krościenku Wyżnym zorganizowało międzyszkolny konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii - „The UK Quiz”. Odbył się on 9 czerwca 2015 r. Każda zaproszona szkoła wystawiła 3 osobową reprezentację, ale każdy uczestnik przystępował do konkursu indywidualnie.

Więcej…

 

Sukcesy recytatorskie uczennic ZS w Korczynie

W dniu 27 maja 2015 roku w niedawno wyremontowanych salach korczyńskiego Dworku Szeptyckich odbył się I Konkurs Recytatorski Poezji Jana Zycha, wywodzącego się z Korczyny poety i poligloty. Umiejętności uczennic naszego gimnazjum zostały docenione przez wymagające jury. Angelika Paradysz (III c) zajęła II miejsce, natomiast Natalia Kopczak (III c) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 

Sukcesy wokalne uczennic z ZS w Korczynie

25 kwietnia br. w Rzeszowie odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jego organizatorem – pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty, prezydenta Rzeszowa oraz marszałka województwa podkarpackiego – była Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Paderewskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Rzeszowie.

Więcej…

 

KOLEJNY SUKCES RECYTATORSKI ANGELIKI

W dniu 27. 04. 2015 r. w RCKP w Krośnie odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego „TROPEM WSPÓŁCZESNEJ POEZJI”, w którym brały udział uczennice naszego gimnazjum. Gabriela Urba oraz Angelika Paradysz recytowały poezję Tadeusza Różewicza i Wisławy Szymborskiej, natomiast Weronika Jurczyk zmierzyła się z poezją śpiewaną, akompaniowała jej Martyna Lepucka. Jedną z wyróżnionych osób została nasza trzecioklasistka Angelika Paradysz, która zdobyła uznanie wymagającego jury.

 

Strona 1 z 8

Polecamy