Home

Wyślij pączka do Afryki 2017

Słodka akcja w Zespole Szkół w Korczynie

Już po raz piąty Fundacja "Kapucyni i Misje" prowadzi akcję "Wyślij pączka do Afryki". "Podziel się tym, co lubisz:, zachęcają organizatorzy.

W dniach: 13. i 20. lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Korczynie już po raz czwarty, odbyła się w akcja "Wyślij pączka do Afryki", której celem jest pomoc dzieciom głodującym na tym kontynencie. Organizatorami tej inicjatywy były nauczycielki: Ewa Sikora, Alicja Pudło i Jolanta Michalik-Kozioł. Do akcji dołączyła się również klasa III f z panią Agatą Rękas. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie, nie brakowało także smakoszy chętnych na zakup słodkości.

Pomysłodawcą projektu był misjonarz, który jeszcze przed wyjazdem na misje, organizował akcję "Benedykt Pączka zaprasza na pączka".

Z kolei głównym celem tegorocznej akcji będzie przeznaczenie pomocy na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Za pomocą elektronicznego systemu, korzystając z karty płatniczej i e-Przelewów, można również dokonać płatności poprzez eCard. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

Pomóc można przede wszystkim, kupując "wirtualnego pączka" na stronie www.pączek.kapucyni.pl. Równowartość jednego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Po wejściu na wspomnianą stronę można kupić dowolną ilość takich wirtualnych pączków i w ten sposób wspomóc dożywianie dzieci lub wesprzeć inne projekty prowadzone przez misjonarzy.

Ponadto w szkołach, parafiach i innych instytucjach, w których działają wolontariusze współpracujący z Fundacją, można było wesprzeć to działanie, kupując prawdziwe pączki. Głównym dniem akcji był Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem "Pączek dla Afryki").

Zorganizowanie powyższej akcji w ZS w Korczynie było możliwe nie tylko dzięki uczniom i nauczycielom, ale przede wszystkim rodzicom, którzy z ogromnym zrozumieniem podeszli do problemu i wsparli naszą placówkę znakomitymi, przygotowanymi własnoręcznie, słodkościami. Wszystkim należą się za to serdeczne podziękowania. Akcja przyniosła 560 zł, które zasilą konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Alicja Pudło, Ewa Sikora

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy