Home

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świąteczej Pomocy

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku podczas 25 Finału WOŚP zbierała fundusze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Korczynie aktywnie zaangażowali się w kolejną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyniąc to na kilku płaszczyznach.

Pierwszą inicjatywą była dyskoteka andrzejkowa dla gimnazjalistów połączona ze zbiórką pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski, nauczycielki: Ewa Sikora, Jolanta Michalik-Kozioł i wychowawcy klas gimnazjalnych.
W następnych tygodniach wolontariusze włączyli się również w organizację wielkiego finału WOŚP, aktywnie współpracując z organizatorami WOŚP w RCKP. Przygotowywali zaproszenia i kotyliony na bal organizowany na szczytny cel WOŚP.

14 stycznia młodzi wolontariusze wspomagali organizatorów Rodzinnego Balu Karnawałowego "Cyrkowa Przygoda" organizowanego na Hali Sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, ul. Piotra Skargi 1przez . Balu Rodzinnego (tj. RCKP oraz Koło "Dziecko w Krośnie"). Był to bal przebierańców dla całych rodzin.

Natomiast 15 stycznia, w dniu wielkiego finału WOŚP, korczyńscy wolontariusze apelowali do ludzi dobrej woli o pomoc dla najmłodszych i najstarszych członków naszego społeczeństwa. Młodzież od 7.30 rano kwestowała na terenie Krosna oraz na korczyńskim rynku. Pełni zapału obdarowywali mieszkańców Krosna i Korczyny czerwonymi serduszkami w zamian za każdy gest wspierający inicjatywę Jurka Owsiaka. Życzliwość mieszkańców okazała się być jak zwykle niezawodna.

Organizatorką całej akcji WOŚP w Zespole Szkół w Korczynie była, jak co roku pani Ewa Sikora, a uczniów biorących udział w tej akcji było 42.

Wiele inicjatyw charytatywnych wciąż przed nami, pamiętajmy więc o słowach Flora Edwardsa: "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas".

Ewa Sikora

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy