HomeWspółpraca ze SOSWRelacje z wspólpracy* Internet to nie wszystko...

* Internet to nie wszystko...

Współpraca korczyńskiego gimnazjum ze  Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

Październik to tradycyjnie miesiąc, w którym wychowankowie SOSW w Krośnie odwiedzają swoich przyjaciół z Zespołu Szkół w Korczynie. Dnia 19. października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie, zorganizowane przez Jolantę Michalik-Kozioł - polonistkę ZS w Korczynie i Kazimierę Wajdę - wychowawczynię z SOSW. Wychowankowie ze szkoły w Krośnie zostali serdecznie przywitani przez młodzież, opiekunki - nauczycielki ZS i pana dyrektora Artura Stodolaka, który podkreślił ważność tradycji spotkań. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Internet to nie wszystko" w wykonaniu uczniów ZS. Program artystyczny poruszał aktualny problem uzależnienia od Internetu i zaniku więzi emocjonalnych z osobami najbliższymi - rodziną i przyjaciółmi.

Po przedstawieniu nastąpił czas wspólnych gier i zabaw: tańczenia belgijki, próbowania sił w karaoke, udziału w wielu konkursach i losowania niespodzianek - prezentów od społeczności szkolnej. Kolejno korczyńscy gimnazjaliści zaprosili uczestników spotkania na poczęstunek, na który składały się przygotowane przez nich napoje i pyszne ciasta. Po deserze nadszedł czas na oczekiwaną przez wszystkich dyskotekę. Radości było co niemiara, gdy pojawiły się pierwsze rytmy znanych przebojów.

Niestety, zbyt szybko nadszedł czas pożegnania. Pan dyrektor, opiekunki i uczniowie ZS pożegnali swych przyjaciół z SOSW, wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie - tym razem w maju.

Magdalena Korona

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy