Home

Święto pierwszoklasistów w Zespole Szkół w Korczynie

Dzisiaj ślubować z honorem możemy
Jak być dobrym uczniem, doskonale wiemy.

Co roku w naszej szkole pierwszoklasiści poprzez uroczyste wypowiedzenie przysięgi stają się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry. W tym roku szkolnym pasowanie na ucznia klasy pierwszej  miało miejsce 20 października. Udekorowana sala szkolnej stołówki wypełniła się rodzicami i gośćmi, których przywitały wychowawczynie klas pierwszych oraz dyrektor Zespołu Szkół Artur Stodolak. Wyraził on radość, iż absolwenci przedszkola dołączyli do wielkiej szkolnej rodziny. Życzył im również sukcesów w nauce oraz wzorowego szkolnego świadectwa.

Pierwszaczki zaprezentowały wiedzę i umiejętności zdobyte podczas pierwszych tygodni nauki w szkole. Dzieci ochoczo recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odpowiadały na pytania i pięknie tańczyły. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin, a po programie artystycznym złożyły uroczyste ślubowanie. Pan Dyrektor oficjalnie przyjął do grona naszych uczniów 49 pierwszoklasistów. Wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Korczynie pani Bogusława Bogaczyk z radością podarowała dla każdej klasy pierwszej dużego misia, z życzeniami sukcesów w szkole, na pamiątkę wspólnej przedszkolnej przygody.

Po uroczystości nasi najmłodsi uczniowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia, wielu sukcesów w nauce, radości ze zdobywania wiedzy i niezapomnianych  przeżyć w szkole, witając ich równocześnie w gronie uczniów Zespołu Szkół w Korczynie.

Wychowawczynie klas I

Uczniowie klas I

 

Polecamy