Home

Festyn rodzinny w Zespole Szkół w Korczynie

W niedzielę - 5 czerwca 2016 r. o godzinie 14.00 - na terenie obiektów korczyńskiej szkoły zrobiło się radośnie, gwarno i kolorowo, ponieważ tego dnia Zespół Szkół w Korczynie oraz wójt gminy Korczyna zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Festyn otworzył dyrektor ZS w Korczynie - Artur Stodolak - przedstawiając liczne atrakcje oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Piknik zaszczycił swoją obecnością wicestarosta powiatu krośnieńskiego -  Adolf Kasprzyk.

Radosne świętowanie rozpoczęły występy szkolnych grup tanecznych, przygotowywanych przez  Monikę Wagę. Kolejne grupy uczniów klas I - VI szkoły podstawowej zaprezentowały piękny spektakl taneczno-teatralny. Następnie  odbył się  pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu formacji "Gracja PERFECT", którą tworzą uczniowie naszej szkoły. Grupa pracuje pod kierunkiem Haliny i Andrzeja Orszulaków.

Zebrani mieli  również okazję obejrzeć i wysłuchać indywidualnych, a także grupowych występów, w których swoje zdolności oraz umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi artyści - uczniowie ZS w Korczynie. Zdobywczynie II miejsca w XVIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie, czyli zespół „Crazy Animals” wykonał piosenkę „I once saw an elephant”. Nie był to jedyny występ w języku angielskim. Pojawiły się też utwory Taylor Swift, Margaret, Adele czy Michała Szpaka w wykonaniu uczestniczek III Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Let’s sing in English”. Krótki koncert i pokaz swoich umiejętności wokalno-instrumentalnych zaprezentował rockowy zespół „Z PRZYPADKU” składający się z uczniów i absolwentów ZS w Korczynie (Martyna, Milena, Karol, Bartek, Kacper).

Na boisku szkolnym rozgrywane były liczne konkurencje  i zabawy sportowe, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy w "Fikolandzie" na zjeżdżalni, trampolinie i w basenie z kulkami. Nową atrakcją nie tylko dla dzieci był basen z kulami do chodzenia po wodzie „waterballs”.

Korczyńscy strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy i swoje umiejętności podczas gaszenia pożaru, a dzieci mogły pojeździć wozami strażackimi i bryczką. Zebrani mieli możliwość korzystania z bufetu oferującego gorące i zimne przekąski oraz napoje.

Ta wyjątkowo ciepła, rodzinna impreza, przyciągnęła do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami oraz dziadkami. Festyn dla lokalnej społeczności stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy.

Anna Grzesik

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy