* XXI wiek bez uzależnień

O współpracy SOSW w Krośnie z korczyńskim gimnazjum.

Wiosenne spotkania integracyjne z uczniami z Gimnazjum w Korczynie na stałe wpisane są w Roczny Kalendarz Imprez w Internacie SOSW oraz ZS w Korczynie. To już tradycja, że kiedy wiosną przyroda budzi się do życia, na terenie SOSW w Krośnie – Turaszówce odbywają się spotkania obu zaprzyjaźnionych szkół. W tym roku mija 15 lat naszych spotkań. W majowe popołudnie zawitała do nas grupa młodzieży wraz z opiekunami: koordynatorem spotkań p. Jolantą Michalik-Kozioł oraz p. Agatą Gazdą i p. Magdaleną Koroną.

Po wspólnym, ciepłym przywitaniu się cała społeczność obejrzała przedstawienie teatralne w wykonaniu młodych korczyńskich aktorów zatytułowane "XXI wiek bez uzależnień". Program artystyczny składał się z kilku scenek prezentujących szkodliwy wpływ różnych używek na zdrowie człowieka, tj. papierosów, alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Następnie korczyńska młodzież zainicjowała przygotowane gry i zabawy integracyjne, część w budynku internatu, a część na świeżym powietrzu. W przerwie zabaw goście i mieszkańcy internatu przy wspólnych rozmowach częstowali się słodkościami. Dalsza część imprezy odbyła się na boisku szkolnym, gdzie młodzież uczestniczyła w zawodach i grach z piłką. Późnym popołudniem unoszący się w powietrzu zapach grillowanych kiełbasek przyciągnął wszystkich do p. Andrzeja Bajgra, który tego dnia serwował te smakowitości. Sponsorem kiełbasy był p. Andrzej Gonet – właściciel sklepu "Plus Bis" w Korczynie. Finalnym punktem spotkania była dyskoteka, gdzie przy muzyce młodzieżowej wszyscy świetnie się bawili.

To było popołudnie pełne miłych wrażeń i dobrej zabawy. Wszyscy wesoło spędzili ten czas. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, podziękowaniu gościom za przybycie oraz prezenty, około 19:30 nastąpił czas pożegnania. Wszyscy wyrazili nadzieję na następne spotkanie jesienią już w nowym roku szkolnym.

Kazimiera Wajda

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy