Home

W schronisku "U Majki"

10 maja 2016 r. w godzinach popołudniowych uczniowie ZS w Korczynie odwiedzili schronisko dla zwierząt "U Majki", znajdujące się w Wysokiej Strzyżowskiej. Wizyta była ukoronowaniem kilkumiesięcznej zbiórki karmy dla zwierząt. Organizacją zbiórki i wyjazdu zajęły się opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Ewa Sikora i Pani Jola Michalik-Kozioł.

Podczas wizyty opiekunowie zwierząt oprowadzali nas po schronisku. Dowiedzieliśmy się, jak należy opiekować się zwierzętami, jak działa procedura adopcyjna i co dzieje się z psiakami niechcianymi. Pod koniec spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Nasze przemyślenia po wizycie w schronisku.

Pamiętajcie! Jeżeli macie już za sobą przemyślaną decyzję i chcecie, by w Waszych domach pojawił się czworonożny przyjaciel, zastanówcie się nad zwierzakiem ze schroniska.

Niektórzy rozważają zakup rasowego psa, np. labradora, owczarka niemieckiego, zabawnego yorka czy maltańczyka, który będzie spełnieniem marzeń i powodem do dumy. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję dotyczącą rasy pupila, pomyślcie o psach ze schroniska, które codziennie czekają na nowy dom, kochającą rodzinę i własny ciepły kąt. Psy ze schroniska są wyjątkowe! Taki psiak dostarczy Wam i Waszym bliskim mnóstwo wzruszeń i radości oraz będzie Wam dozgonnie wdzięczny za miłość i ciepło. Wkrótce stanie się on tematem Waszych rozmów, będziecie z rozbawieniem opowiadać o jego śmiesznych zwyczajach i o tym, jak bardzo jest Wam oddany.

Jeśli rzeczywiście chcecie poczuć dumę, wybierzcie adopcję. Będziecie mieć dwa powody do satysfakcji: jeden z psa, a drugi z siebie…

Podsumowując: nie kupuj psa, tylko adoptuj ze schroniska!

Klaudia Drzyzga, Anna Stodolak

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy