Home

Sukces gimnazjalistów w III Memoriale im. Marii Stahl

22 kwietnia  2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie odbył się III Memoriał Sportowo - Obronny im. Marii Stahl. W zawodach udział wzięło 7 drużyn gimnazjalistów z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Każda drużyna składała się z 4 zawodników (2 dziewcząt oraz 2 chłopców), którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach:

  • strzelanie z karabinka sportowego
  • udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej
  • rzut granatem
  • sprawnościowy tor przeszkód
  • bieg sztafetowy (800 m – dziewczęta, 1000 m – chłopcy)

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Adamiec z kl. IIc, Anna Szczurek z kl. Ib.  Jakub Płaza z kl. IIb i Adrian Rzeszutek z kl. IIb. Zawodniczką rezerwową była Aleksandra Prajsnar z kl. Ib. Zawody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Wszystkich uczestników powitała dyrektor szkoły p. Lidia Kasińska, która przedstawiła sylwetkę Marii Stahl oraz jej osiągnięcia na polu dydaktycznym, wychowawczym i społecznym . Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wizytator Kuratorium w Rzeszowie p. Waldemar Stahl.

Po rozegraniu czerech konkurencji zawodnicy udali się do parku jordanowskiego aby rozegrać ostatnią konkurencję – bieg sztafetowy.  Po zaciętej rywalizacji w klasyfikacji końcowej drużyna naszej szkoły wywalczyła trzecie miejsce , otrzymując pamiątkowy puchar i dyplom.

Edward Wołczański

zdjęcia: Edward Wołczański

 

Polecamy