Home

Uczniowie z Korczyny wolontariuszami akcji Pola Nadziei

10. kwietnia 2016 roku społeczność Korczyny po raz kolejny przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji Pola Nadziei. Jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej, a także pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia.

Organizatorem akcji był Zespół Szkół w Korczynie. Wolontariusze - to uczniowie, którzy kwestowali koło kościoła. Wszyscy darczyńcy otrzymywali kwiat żonkila przypominający o ludziach cierpiących i czekających na wsparcie.

Mieszkańcy Korczyny udowodnili, że nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka, mają wielkie i szlachetne serca. Wolontariusze rozdali około 500 żonkili. W sumie, po komisyjnym przeliczeniu, okazało się, że zebrano 3448, 30 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto krośnieńskiego hospicjum.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, licząc równocześnie na wsparcie w przyszłym roku. Szczególne wyrazy uznania należą się również kwestującym uczniom Zespołu Szkół w Korczynie, którzy mimo deszczowej aury, aktywnie i bezinteresownie włączyli się w akcję.

Alicja Pudło

zdjęcie: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy