Home

X Gminny Konkurs "Matematyczny Czar Par"

Dnia 9 kwietnia br. w Zespole Szkół w Korczynie odbyła się jubileuszowa  X-ta edycja  Gminnego Konkursu: "Matematyczny Czar Par". Uczniowie ze szkół w Komborni,  Krasnej i Korczyny zmagali się z matematycznymi zadaniami.

Po otwarciu konkursu przez dyrektora Zespołu Szkół w Korczynie Artura Stodolaka, uczniowie klasy integracyjnej w Korczynie, pod opieką nauczycielek Renaty Brzezińskiej i Doroty Zajchowskiej, przedstawili: „Rzepkę” Juliana Tuwima, w bardzo ciekawej muzycznej odsłonie. Do zgromadzonych uczestników kilka słów skierował również Wójt gminy Korczyna Jan Zych.

Następnie uczestnicy konkursu przystąpili do konkursowych zmagań. W tym roku zadania były podzielone na pięć stanowisk: zadania tekstowe, łamigłówki i zagadki zapałczane, dziesięć lat minęło, ale to już było i kwadraty magiczne. Rozwiązywanie zadań na czas, a także możliwość kontrolowania wyników na bieżąco wzmagało wśród uczniów wolę walki o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • w kategorii klas czwartych: Joanna Ignarska i Natalia Kraś
  • w kategorii klas piątych: Kamila Delimat i Karolina Delimat.

W kategorii klas czwartych II miejsce zajęli: Joanna Fiejdasz i Julia Tomkiewicz, a III miejsce Amelia Trzaskoś i Mateusz Kmon.

W kategorii klas piątych II miejsce zdobyły Weronika Gazda i Marcelina Frydrych, a III miejsce Kacper Raś i Klaudia Kozubek

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

Uczestnicy zmagań, mimo konkursowej rywalizacji, dobrze się bawili i mile spędzili czas. Po raz kolejny mieli możliwość przeżycia ciekawej przygody z  matematyką.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu imprezy, w tym nauczycielom przygotowującym uczniów,  czuwającym nad sprawnym przebiegiem imprezy, a także sponsorom: Wójtowi Gminy Korczyna, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Korczynie, Radzie Rodziców  oraz F.H.U. Plus-Bis w Korczynie, dzięki którym możliwe było zakupienie nagród i poczęstunku dla dzieci.

 

Agata Bienia
Barbara Moskal-Puz

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

 

Polecamy