HomeKonkursy i zawodyKonkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii

Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii

W ramach projektu Youngster Gimnazjum w Krościenku Wyżnym zorganizowało międzyszkolny konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii - „The UK Quiz”. Odbył się on 9 czerwca 2015 r. Każda zaproszona szkoła wystawiła 3 osobową reprezentację, ale każdy uczestnik przystępował do konkursu indywidualnie.

Konkurs składał się z 4 części. Pierwsza z nich był to test jednokrotnego wyboru. Kolejną zadanie na rozpoznanie prawdy lub fałszu. W 3 części należało dopasować miejsca lub znane brytyjskie zabytki do skojarzeń z nimi. Ostatnie zadanie polegało na połączeniu nazwisk sławnych osób z wykonywanym  przez nie zawodem. Pytania były bardzo zróżnicowane - od łatwych po bardzo trudne. Wychodząc z sali, czułam dreszczyk emocji, ale wiedziałam, że poszło mi dobrze. Nie oczekiwałam wysokiego miejsca, ale nie liczyłam również na ostatnie.

Podczas gdy nauczyciele oceniali nasze prace, zostaliśmy zaproszeni do klasy, gdzie poczęstowano nas różnymi słodkościami. Czas mijał bardzo szybko, dzięki wspólnym zabawom zorganizowanym przez uczniów Gimnazjum w Krościenku. Jak się okazało uczniowie naszej szkoły zabłysnęli wiedzą. Najwyższe miejsce zajęła Aleksandra Morańda, a trzecie Natalia Niżnik.. Każda z uczennic otrzymała nagrodę. Pierwsze miejsce zostało wyróżnione zestawem fiszek, a trzecie słownikiem. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni zarówno z osiągnięć jak i możliwości spotkania się z rówieśnikami.

Uczennica klasy 3b Aleksandra Morańda.

Zdjęcia: archiwum ZS Korczyna

 

Polecamy