Home

POWITANIE WIOSNY

Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny to chyba najbardziej wyczekiwany moment w roku. Robi się coraz cieplej, dni stają się dłuższe, drzewa zaczynają się zielenić, a z ciepłych krajów wracają ptaki. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej „F” Szkoły Podstawowej w Korczynie pod opieką wychowawczyni Agaty Rękas przygotowali krótki program artystyczny. W radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Spotkanie rozpoczęła grupka dziewczynek w baletowych strojach, które zatańczyły do muzyki „Łabędź”, wprowadzając zgromadzonych w miły nastrój.

Następnie akcja przeniosła się na polanę, gdzie zwierzęta i ptaki zastanawiały się, kiedy nadejdzie upragniona pora roku. Wesołe piosenki i wiersze o tematyce wiosennej sprawiły, że wyczekiwana przez wszystkich wiosna „w kolorowej sukience” nadeszła. Podczas przedstawienia dzieci wykazały się również wiedzą na temat tego, jak należy szanować przyrodę. Na zakończenie mali artyści odśpiewali piosenkę, która uświadomiła zebranym, że Ziemia jest piękną planetą, a jednocześnie domem dla ludzi i zwierząt, o który warto dbać.

Występ pierwszoklasistów bardzo się podobał, dlatego wielokrotnie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie – pan Artur Stodolak – podziękował małym aktorom, pochwalił piękne stroje oraz dekoracje, które przygotowała Wioletta Wenda – wych. klasy pierwszej „E”.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział rodzice dzieci oraz nauczyciele i uczniowie klas 0-III SP.

 

Polecamy