Home

Turniej Tańca Towarzyskiego w Zespole Szkół w Korczynie

"Taniec daje nam to, że w swoim środowisku zyskujemy taką magiczną otoczkę, że potrafimy rzeczy , których większość ludzi nie umie, przez co odzyskujemy poczucie własnej wartości. Taniec uczy nas też otwartości na innych ludzi, potrafimy z nimi rozmawiać także gestem" - A. Egurrola,

,,Gracja’’ jest znanym Klubem Tańca Towarzyskiego, którego początki sięgają 1986 roku. Trenerem formacji jest Andrzej Orszulak, sędzia tańca towarzyskiego I kategorii, drugim trenerem- Halina Orszulak, która prowadzi zajęcia z najmłodszymi tancerzami. ,,Gracja’’ to w ostatnim czasie zdobywcy ,,Pucharu Dunaju” - Wiedeń 2013, Mistrzowie Polski 2014, XVI formacja Mistrzostw Świata - Bremen 2014.

Dnia 14 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Korczynie z inicjatywy państwa Orszulaków i dyrektora szkoły Artura Stodolaka odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego. Swe umiejętności zaprezentowali tancerze ,,Mini Gracji’’, ,,Małej Gracji’’ i ,,Gracji’’, wykonując z ogromnym wdziękiem tańce latynoamerykańskie i standardowe. Turniej uświetnili Patrycja Stasz i Kamil Ziajka, aktualni Mistrzowie Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich i standardowych.

W czasie imprezy po raz pierwszy można było podziwiać umiejętności taneczne ,,Gracji Perfekt’’ – formacji, w skład której wchodzą młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie. Zaprezentowanych układów nauczyli się podczas cotygodniowych czwartkowych spotkań. Licznie zgromadzona publiczność z wielkim podziwem obserwowała wyczyny młodych tancerzy. Po zakończeniu tanecznych zmagań uczestnicy turnieju otrzymali medale i dyplomy wręczone przez państwa Orszulaków, Patrycję i Kamila oraz dyrektora Zespołu Szkół w Korczynie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Polecamy