HomeKonkursy i zawodySukces gimnazjalistów z ZS w Korczynie w I Memoriale im. Marii Stahl

Sukces gimnazjalistów z ZS w Korczynie w I Memoriale im. Marii Stahl

6 czerwca 2014 w Zespole Szkół nr 5 w Krośnie odbył się I Memoriał Sportowo - Obronny im. Marii Stahl. W zawodach udział wzięło 8 drużyn gimnazjalistów z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Każda drużyna składała się z 4 zawodników (2 dziewcząt oraz 2 chłopców), którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach:

  • strzelanie z karabinka sportowego
  • udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej
  • rzut granatem
  • sprawnościowy tor przeszkód
  • bieg na dochodzenie

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Półchłopek z kl. IIa, Sara Zych z kl. IIIa , Marcel Drozd z kl.IIIa i Dawid Cieplik z kl.IIIa. Zawody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Wszystkich uczestników powitała dyrektor szkoły p. Lidia Kasińska, która przedstawiła sylwetkę Marii Stahl oraz jej osiągnięcia na polu dydaktycznym, wychowawczym i społecznym . Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wizytator Kuratorium w Rzeszowie p. Waldemar Stahl.

Po rozegraniu czerech konkurencji zawodnicy udali się do parku jordanowskiego aby rozegrać ostatnia konkurencję – bieg na dochodzenie. Drużyny startowały do niej z przewaga czasową wywalczoną we wcześniejszych konkurencjach. Po zaciętej rywalizacji drużyna naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce , otrzymując pamiątkowy puchar i dyplom.

 

Polecamy