HomeKonkursy i zawodyVIII Gminny Konkurs „ MATEMATYCZNY CZAR PAR” w Zespole Szkół w Korczynie

VIII Gminny Konkurs „ MATEMATYCZNY CZAR PAR” w Zespole Szkół w Korczynie

Dnia 29 marca br w Zespole Szkół w Korczynie odbył się VIII Gminny Konkurs „ Matematyczny Czar Par”. Jak co roku uczniowie ze szkół w Komborni, Krasnej i Korczyny zmagali się z matematycznymi zadaniami. Były one rozwiązywane na pięciu stanowiskach: zadania tekstowe, matematyka zegara i kalendarza, zadania żarciki, w zdrowym ciele zdrowy duch i głowołamacze.

Po otwarciu konkursu przez dyrektora Zespołu Szkół w Korczynie Artura Stodolaka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie, pod opieką polonistki Anny Trzemżalskiej, przedstawili scenkę o tematyce antyalkoholowej.

Następnie uczestnicy konkursu przystąpili do matematycznych zmagań. Rozwiązywali zadania w parach, na czas, a punkty na bieżąco wpisywane były na tablicy zbiorczej, dzięki czemu mogli kontrolować swoje wyniki. Pomimo rywalizacji panowała miła i radosna atmosfera.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

W kategorii klas czwartych: Wiktor Wierdak i Mateusz Wołtosz z SP w Korczynie, w kategorii klas piątych: Kinga Półchłopek i Karolina Sikora z SP w Korczynie.

W kategorii klas czwartych na II miejscu uplasowali się: Wiktoria Kolodczejczyk i Bartłomiej Kukulski z SP w Komborni, a na III miejscu Wojciech Delimat i Szymon Żebracki z SP w Korczynie.

W kategorii klas piątych II miejsce zdobyli Kacper Płaza i Nikoleta Wilusz z SP w Korczynie, a III miejsce Bożena Fiejdasz i Anna Wilusz z SP w Korczynie.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, w tym: nauczycielom przygotowującym uczniów, nauczycielom i uczniom czuwającym nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia, opiekunce i dzieciom z kółka teatralnego.

Szczególne podziękowania należą się także sponsorom: Wójtowi Gminy Korczyna, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Korczynie, oraz F.H.U. „Plus – Bis” i hurtowni „Frutex”, dzięki którym możliwe było zakupienie nagród i poczęstunku dla dzieci.

 

Polecamy