HomeKonkursy i zawodyZawody badmintona w Korczynie

Zawody badmintona w Korczynie

W dniach 24-25 listopada 2011r na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Korczynie po raz kolejny rozegrane zostały półfinały wojewódzkie gimnazjady w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem. Dziewczyny w gronie 13 zespołów zajęły w ogólnej klasyfikacji 7 miejsce. W rozegranych meczach grupowych przegrały z G 5 Ropczyce 3-0, G Iwonicz 3-0 i pokonały na koniec G 4 Krosno 3-2. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Gonet i Barbara Grec uczennice klasy IIa.

 

Dużo lepiej wypadli nasi chłopcy, którzy w gronie 9 drużyn zajęli 2 miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego. W meczach grupowych pokonali odpowiednio:

G Iwonicz 3-1, G 4 Krosno 3-0, G Odrzykoń 3-0 i G Gwoźnicę Górną 3-1. W zaciętym meczu półfinałowym pokonali gminnego rywala z Iskrzyni 3-1. W finale zabrakło im już trochę szczęścia i sił przegrywając z g 4 Sanok 3-0. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Jakub Korona III c, Tomasz Janusz II b i rezerwowy Dawid Kuliga II a. Zmagania zawodników oglądał dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie pan Artur Stodolak, który wręczył wszystkim najlepszym drużynom pamiątkowe dyplomy.

 

Polecamy