HomeStarsze artykuły

Poranek twórczości Marii Konopnickiej

Dnia 30 listopada 2010 roku gościliśmy z grupą 16 uczniów z klas I - III w Domu Ludowym w Czarnorzekach. Nasza wizyta związana była z "Porankiem twórczości Marii Konopnickiej", który odbył się z okazji setnej rocznicy śmierci poetki. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali wiersze, piosenki i inscenizacje oparte na tekstach Marii Konopnickiej.

Wszyscy pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zostaliśmy także poczęstowani ciastem i gorącą herbatą, która rozgrzała nas a ten mroźny zimowy poranek. Spotkanie to było nie tylko pięknym przeżyciem dla nas, ale także świetną okazją do spotkania i poznania kolegów i koleżanek ze szkól naszej gminy.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu:

"Sposób na laleczkę" - kl Ia - Jagoda Garncarczyk i Weronika Jurczyk - wych. klasy Barbara Jurczyk.

II miejsce za inscenizację pt. "Nasza bajka" dla uczniów kl. Ic: Martynki Wojnar, Oli Drzyzgi, Zuzi Boczar, Paulinki Pieprzak, Macieja Wojnara, Piotra FIlipa, Jakuba Zygmunta - wych. klasy Jolanta Kwiatkowska.

wyróżnienie dla Patrycji Winiarskiej i Katarzyny Krzanowskiej za utwór pt. "W szkole", Kingi Półchłopek za interpretację utworu pt. "Parasol" z klasy II a wych. Elżbieta Pałka.

kl. IIIa - Michał Paradysz prezentował utwór "Pranie" - wych. Renata Brzezińska.

kl. IIIb - Joanna Kowalska zaprezentowała utwór "Tam w moim kraju" i Natalia Kowalczyk utwór "I mówią odejdź" - wych. Anna Wajda.

II miejsce dla Katarzyny Półchłopek z klasy IIIc za utwór "Muchy samochwały" - wych. Jadwiga Pelczar.

 

Polecamy