Home

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza

Krośnieńska Bibliotek Publiczna oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w konkursie organizowanym z okazji obchodzonego w Polsce Roku Czesława Miłosza. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum i szkoły średniej. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Czesława Miłosza, inspirowanie do sięgania po utwory spoza kanonu obowiązującego w szkole raz twórczej interpretacji poezji i prozy Czesława Miłosza.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać do 26 września 2011 roku. Szczegóły realizacji konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.kbp.krosno.pl.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 roku w Zespole Szkół w Korczynie miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2011/2012. Dyrektor szkoły ? pan Artur Stodolak ? rozpoczął spotkanie od powitania całej społeczności szkolnej, a w szczególności tych, którzy w bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Podziękował także za przybycie gościom: Wójtowi Gminy Korczyna ? panu Janowi Zychowi oraz Kierownikowi Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego ? panu Adolfowi Kasprzykowi.

Więcej…

 

Uczniowie ZS w Korczynie z kolejną wizytą w krośnieńskim SOSW

Dnia 23 maja 2011 roku, ok. godziny 15.00, uczniowie korczyńskiego gimnazjum wraz z dwiema nauczycielkami języka polskiego, Jolantą Michalik-Kozioł oraz Magdaleną Koroną, wyruszyli do Krosna, gdzie mieli się spotkać z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.

Więcej…

 

Laureatka i finaliści IV Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego w Zespole Szkół w Korczynie

W dniu 12 maja 2011 roku w auli Gimnazjum nr 1 w Krośnie, miała miejsce Gala Matematyki czyli podsumowanie IV Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego wraz z wręczeniem nagród.

Więcej…

 

Strona 77 z 80

Polecamy